عصر خودرو : مدیرعامل شرکت واردات و صادرات لیفان با تاکید بر اینکه لیفان 720 مارس یا آوریل سال 2012 در چین رونمایی می‌شود، گفت: این خودرو روانه بازار ایران نیز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصر خودرو» به نقل از مهر مارک تیم‌بر، گفت: قدرت موتور لیفان x60suv معادل 1.8 لیتر است که با یک موتور 2 لیتر برابری می‌کند. البته این خودرو چندماهی است که در بازار چین عرضه شده است، ولی نمونه‎ای نیز که در بازار ایران عرضه خواهد شد، به لحاظ مشخصات فنی تفاوتی با نمونه چینی نخواهد داشت و چه بسا این خودرو در بازار ایران، با کیفیت بالاتری عرضه شود؛ چراکه مردم ایران خودروهای باکیفیت‌تر را می‌پسندند.

مدیرعامل شرکت صادرات و واردات لیفان در مورد تحلیل بازار ایران افزود: از طریق نمایندگانی که در ایران داریم، به صورت مرتب آخرین اطلاعات بازار ایران را رصد می‌کنیم و هم اکنون نیز این اطلاعات گویای آن است که لیفان 620 فروش خوبی در بازار ایران دارد و بر همین اساس، قصد داریم لیفان  x60suv را با همین استراتژی به بازار عرضه کنیم.

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر تنوع‌بخشی محصولات لیفان در بازار ایران در آینده تصریح کرد: رنج محصولات لیفان هم اکنون کامل است و کامل‌تر هم می‌شود؛ به نحوی که هم اکنون لیفان از کلاسA0 که شامل محصولات لیفان 320 است، تولید می‌شود و هم اکنون لیفان 620 تولید شده است و به زودی لیفان 720 را نیز در بازار عرضه خواهیم کرد.

به گفته تیم‌بر، در کنار  x60suv نیز قصد داریم مدلی دیگر از SUV را با سایز بزرگتر عرضه کنیم که به نظر می‌رسد رقیب تویوتا هایلندر باشد. این خودرو هم اکنون در حال طراحی است و به تدریج به بازار ایران نیز وارد خواهد شد.

وی در خصوص زمان عرضه لیفان 720 نیز خاطرنشان کرد: این خودرو در مارس یا آوریل 2012 در بازار چین عرضه می‌شود.

مدیرعامل شرکت صادرات و واردات لیفان در پاسخ به سئوالی مبنی بر عدم توفیق لیفان 520 در بازار ایران گفت: عدم توفیق لیفان 520 درس بزرگی به ما داد و بر این اساس تلاش می‌شود که این اتفاق بر روی محصولات جدید رخ ندهد. بر این اساس اعتقاد من بر این است که لیفان 520 به ذات خودروی خوبی است؛ ولی به خاطر عدم شناخت ما نسبت به شرایط ایران، این خودرو نسبت به شرایط آب و هوایی و جاده‎‌های ایرانی طراحی نشده بود.

وی اظهارداشت: با اصلاحاتی که بر روی لیفان 520 اعمال شد، کیفیت آن بالا رفته است و به طور قطع محصولات جدید می‌توانند جای خود را در بازار ایران باز کنند، با توجه به اینکه لیفان یک نمونه اس. یو. وی را به تازگی تحویل ایران داده است، قرار بر این است که این خودرو در مسافت 20 تا 25 هزار کیلومتری تست و ایرادات آن برطرف شود.

تیم‌بر در خصوص رقبای لیفان  x60suv در بازار ایران گفت: x33 ماشین خوبی است؛ ولی لیفان  x60suv خودروی بهتری است؛ ولی لیفان می‌تواند رقیب جدی برای تیگو باشد؛ چراکه این ماشین از لحاظ ظاهری به روزتر است و از طرفی از لحاظ حجم موتور با اینکه موتور 1800 دارد، ولی به دلیل دارابودن تکنولوژی وی. وی. تی با قدرت 2000سی سی برابری می‌کند.

وی اظهارداشت: ما به هیچ وجه جنگ قیمتی با رقبا نداریم، می‌خواهیم رقابت سالم داشته باشیم و مطمئنیم با این قیمت فروش خوبی خواهیم داشت و رقیب سرسختی برای تیگو خواهیم بود و مصرف را پایین‌تر خواهد آمد.ارسال توسط سامان