تاريخ : دوشنبه ۱۱ مهر۱۳۹۰


شاید حتی نام رامک خودرو هم به گوش شما نخورده باشد، اما این شرکت نماینده سانگ یانگ در ایران است. حال پس از چند سال، رامک خودرو می‌خواهد دوباره سهمی از بازار شاسی بلندها برای خود کنار بگذارد و این بار با لشکری از محصولات سانگ یانگ به بازار آمده است. کایرون (Kyron) یکی از این محصولات است. تنها با نگاه کردن به ظاهر خودرو، شما حاضرید چه مبلغی برای این خودرو بپردازید؟ جالب است بدانید که کایرون حدود 56 میلیون تومان قیمت دارد! یعنی باید به جای کیا اسپورتج SL و هیوندای ix35، این خودرو را انتخاب کنید.
فرم چراغ‌های جلو شبیه به مرسدس بنز ML سال 99 است و در جلو ظاهری خوب دارد. اما در عقب بیشتر شبیه به خودروهای ون به نظر می‌رسد تا یک شاسی بلند! در داخل نیز کاملا مشخص است که طراحی داشبورد و غربیلک فرمان برای این سال‌ها نیست و رنگ و بوی قدیمی دارد. برای بهتر متوجه شدن این موضوع می‌توانید آن را با هیوندای ix35 مقایسه کنید.
پیشرانه کایرون، 6 سیلندر خطی است که 3.2 لیتر حجم دارد. اما با این حجم تنها می‌تواند 220 اسب بخار تولید کند یعنی مانند کیا اپتیمای 2.6 لیتری! می‌توان گفت که کایرون امکانات خوبی دارد اما اگر بخواهیم صادق باشیم، در مقابل رقیبان خود حرفی برای گفتن ندارد. از جمله امکانات کایرون می‌توان به ترمزهای ABS، EBD، سیستم کنترل پایداری ESP، سیستم ضد واژگونی ARP، سیستم کنترل سرعت خودرو در سرپایینی HDC، دوربین دنده عقب، آینه‌های هوشمند حساس به نور، حافظه تنظیم صندلی، سنسور باران، کروز کنترل، گرمکن آینه‌های جانبی و گرمکن صندلی‌ها اشاره کرد که برای یک خودروی 56 میلیونی آسیایی، حداقل امکاناتی است که می‌توان از آن انتظار داشت. سیستم صوتی کایرون با 6 بلندگو و 2 آمپلی فایر قابلیت پخش DVD را نیز دارد.
در کل، کایرون یک خودرو با امکاناتی خوب و طراحی نه چندان بد است که باید دید آیا می‌تواند در مقابل رقیبان قدرتمند خود در بازار داغ شاسی بلندهای 50 میلیونی حرفی برای گفتن داشته باشد یا خیر؟


ارسال توسط سامان